Дуже популярними виробами з полімерної глини є квіти і квіткові букети. Щоб навчитися ліпити квіти, не обов’язково бути скульптором або мати художні супер здібності. Досить мати хороший смак, знати основи ліплення, запастися терпінням і багато тренуватися. У цьому майстер-класі ми покажемо, як ліпити квіти і бутони сакури.
Матеріали:
- полімерна глина (термопластика) білого і рожевого кольору.
Інструменти і пристосування:
- робоча поверхня;
- канцелярський ніж;
- зубочистки
- фольга.
Детально про «стартовий пакет» читайте в статті «Що потрібно для ліплення з термопластики?».
Крок 1. Робимо перехід кольору вручну
Для початку нам потрібно підготувати полімерну глину з переходом кольору від білого до ніжно-рожевого. Для ліплення квітів потрібно зовсім небагато пластики, тому я віддаю перевагу перехід кольору робити не на паста-машині, а в руках. Детально про створення плавного градієнта і «прожилок» читайте в майстер класі «Перехід кольору вручну для квітів з термопластики».
Крок 2. Формуємо пелюстки і збираємо квітку сакури
Коли «ковбаса» з градієнтом готова, розтягуємо її до розміру в поперечному перерізі приблизно 0,8-1,5 см і нарізаємо пелюстки товщиною близько 1-1,5 мм:
Тепер пальцями формуємо пелюстки в формі човників:
Для однієї квітки сакури необхідно від 7 до 11 пелюсток. Далі збираємо квітку, починаючи з середини:
Можна додати також чашолисток або запекти квітку в такому вигляді. Можна робити квіти з різним ступенем розкриття і різного розміру. Тут показано досить велику квітку, зазвичай сакура повинна мати діаметр не більше 1,5-2 см, тому що маленькі квіти акуратніше виглядають в прикрасах. Великі ж квіточки більше підходять для прикрас в волосся (шпильки і т.п.)
Таким чином, у нас повинно вийти приблизно наступне:
Обпікаються такі квіти на зубочистках. А як правильно випалити читайте тут.
Крок 3. Ліпимо бутони сакури
Взагалі, усі бутони (для будь-якої квітки) робляться приблизно однаково. Практично завжди до бутонів варто додати чашолисток, щоб оживити вироби. Щоб зробити бутон сакури, візьміть відрізок тонкого дроту товщиною 0,3 мм і довжиною близько 15 см, зробіть на одному кінці петлю і заклейте її в шматочок пластики. Сформуйте на дроті «крапельку»:
Зробіть також три пелюстки з переходом кольору і наклейте їх на «крапельку» з невеликим «нахлестом», сміливо пригладжуючи пластику:
Тепер потрібно витягнути “хвіст” відрізати зайву пластику канцелярським ножем і стягнути вниз.
Крок 4. Ліпимо чашолисток
Чашолистки надають квітці або бутону більш живий і природний вигляд. У квітів сакури, вишні, троянди чашолистки складаються з п’яти пелюсток, для їх ліплення обирайте природній колір або будь-який що вам подобається. У квітів яблуні, наприклад, чашолистки бувають навіть сливового кольору.
Отже, для ліплення чашолистка вам знадобиться крапелька зеленої пластики.
Готовий чашолисток надягаємо знизу через дріт і притискаємо до нашого бутону, витягаючи і загортаючи пелюстки в різних напрямках:
Для випалу викладайте ваші бутони на керамічну плитку, накриту паперовою серветкою. Уважно стежте за часом і температурою випалу!