Сьогодні розповімо як красиво декорувати набір для кухні. У такий набір входить коробка для сипучих продуктів і обробна дошка. Такий набір відмінно прикрасить вашу кухню або буде оригінальним подарунком. У даному випадку розмір коробки – 14×14×14 см, дошки – 23,5×15 см.
Для декорування нам знадобиться:
- дерев’яні заготовки коробка і дощечки;
- ґрунт акриловий;
- клей для декупажу;
- паперова серветка з вподобаним малюнком;
- пульверизатор з водою;
- акриловий лак;
- акрилові фарби (біла, синя, фіолетова);
- бітумний лак;
- наждачний папір, паперові серветки, губка для миття посуду, пензлики, палітра, 2 файли.
Дані заготовки ідеально відшліфовані, тому можна відразу починати грунтувати. Якщо ваші заготовки трохи шорсткі, то їх слід вишліфувати наждачним папером перед ґрунтовкою.
Покриваємо наші заготовки грунтовкою, коробку із зовнішніх сторін, кришку від коробки тільки зверху, дощечку з одного боку. Після повного висихання, шліфуємо дрібним наждачним папером для видалення ворсинок.
Підбираємо серветку з вподобаним малюнком. Ми вибрали серветку в стилі прованс, однакову для коробки і для дощечки, тут ви можете дати волю своїй фантазії. Наша серветка буде повністю покривати стінку коробки, якщо ви віддасте перевагу дрібним малюнок на частину стінки, то необхідно спочатку покрити фарбою поверхню кольору фону вашої серветки, щоб згодом не було помітно різниці або ж потім дофарбувати фон в колір серветки, як ми будемо робити з дошкою далі.
Обраний нами мотив, необхідно вирвати з іншої серветки, який не вирізати, а саме вирвати руками, так буде легше замаскувати краї нашого зображення. Точно так само робимо з візерунком для дошки.
Беремо наш вирваний мотив, відокремлюємо 2 нижніх паперових шари, залишаючи тільки барвистий верхній. Далі ми будемо наклеювати цей шар методом файлу.
Для цього беремо файл, кладемо на нього нашу серветку лицьовою стороною вниз, акуратно бризкаємо водою і помічаємо, що на поверхні утворюються бульбашки.
Щоб від них позбавиться, накриваємо зверху другим файлом і акуратно рукою виганяємо зайву воду і розгладжуємо бульбашки, рухами від центру до країв.
Після цього, акуратно знімаємо верхній файлик.
Беремо клей для декупажу, в даному випадку такий, але можна не витрачатися на спеціальний і обійтися простим ПВА. Наносимо клей на дерев’яну поверхню.
Приклеюємо зверху нашу серветку, розгладжуємо поверх файлу. Акуратно знімаємо файлик, залишаючи серветку на заготовці.
Отримуємо одну грань задекоровану, не забуваємо виконати теж саме з дощечкою і другою стороною нашої коробки. Гарненько сушимо пару годин, зашліфовуємо все зайве по краях і приступаємо до декорування наступного.
Наші межі повинні бути в колір неба на серветці, з красивими акварельними переходами від кольору до кольору. Щоб домогтися такого ефекту, нам необхідно змішати як мінімум 5 різних, близьких по тону кольорів. Для цього наносимо трохи білої фарби на палітру і змішуємо необхідні нам кольори.
Отримуємо такі ніжні кольори, як раз в тон нашого неба.
Щоб домогтися плавних переходів від кольору до кольору, ми будемо фарбувати не пензлем, а спонжем. Для цього вирізаємо невеликий шматочок з губки для миття посуду.
Вмочаємо наш спонж в фарбу і починаємо як би примокуючими рухами ляпати фарбою на поверхню, змінюючи колір фарби.
Обробляємо таким чином всю грань і отримуємо ось такий результат. Поки ця частина коробки сохне, приступаємо до дощечки. Як ми пам’ятаємо, на дошці нам потрібно непомітно дофарбувати верхню частину, робимо це точно таким же способом, губкою і примокаючими рухами, заходячи трохи на нашу серветку. За цим же принципом декоруємо кришку, дно коробки і залишилася грань.
Ми залишаємо все сохнути, як мінімум, на пару годин. Після повного висихання, роботу необхідно покрити лаком.
Ми використовували велику банку звичайнісінького акрилового лаку на водній основі для дерева, ви можете купити лак, як в художньому, так і в будівельному магазині.
Покриваємо коробку зовні і дощечку товстим шаром лаку. На цьому етапі цілком можна і закінчити, але ми далі ще будемо надавати нашій роботі ефект старовини. Якщо ви вирішили зупинитися, то необхідно покрити нашу роботу декількома шарами, з проміжним просушуванням.
А нам для подальшої роботи знадобиться бітумний лак, шматочок губки, невелика місткість для лаку (яку не шкода викинути), одноразові рукавички і аркуш паперу.
Надягаємо рукавички, наливаємо трохи лаку в баночку, зануренням губку в лак.
Примокуючими рухами залишаємо надлишки фарби на складеному вчетверо аркуші паперу. Робимо це до тих пір, поки відбиток буде ледве-ледве помітний.
Беремо нашу заготовку і дуже легкими, як би погладжуючими від центру до краю, починаємо обробляти виступаючі грані коробки. Яскравих темних плям не повинно бути, губка повинна бути практично сухою. Ефект старіння повинен бути ледве помітний.
Обробляємо так всі виступаючі грані, дно, кришку і дощечку. Даємо просохнути, бажано ніч.
Нам залишився останній штрих – це зробити набризк фарби. Для цього беремо кісточеку з жорсткою щетиною і зубочистку. Набираємо фарби на пензель, в даному випадку – фіолетова і починаємо, як би, бризкати пензлем об зубочистку. Будьте обережні – бризки летять далеко і на всі боки)
Отримуємо ось такий чудовий ефект, він дає роботі завершеність і в той же час додає трохи ефекту старовини. Робимо бризки світлою і темною фарбою (тут фіолетова і біла). Чим густіша фарба, тим менше бризок. Бризкаємо на всі грані коробки, на дно, кришку і дощечку. Заключний етап – це покриття наших заготовок подвійним/потрійним шаром лаку, не забуваємо в перервах між покриттям, шліфувати тонким наждачним папером.
Усередині коробки нічим не покриваємо, завдяки цьому в ньому можна зберігати будь-які харчові продукти.
В кінцевому підсумку, у нас вийшов ось такий ніжний і красивий набір для кухні!