You are here: Home » Майстер-класи » Бант орігамі

Бант орігамі

Будь-яка людина може створити бант орігамі і отримати задоволення від цієї роботи. Під керівництвом дорослого зі створенням банта впорається навіть першокласник, це посприяє розвитку його логічного мислення і дрібної моторики рук.

Бант орігамі

Для виготовлення банта потрібен всього лише аркуш А4 будь-якого кольору і ножиці.

Бант орігамі

Насамперед потрібно сформувати квадрат. Для цього береться один кут і піднімається нагору. Вузька і широка сторони аркуша рівно накладаються одна на одну, утворюючи праворуч прямий кут. Зайву смугу потрібно обрізати. Далі робиться типова заготовка «подвійний квадрат».

Бант орігамі

Одна діагональна складка вже є. Залишається зробити ще одну.

Бант орігамі

Наступний крок – додавання квадрата «книжкою». У підсумку вийдуть лінії, що нагадують сніжинку. Важливо звернути увагу на те, щоб всі вони були заглиблені донизу.

Бант орігамі

Тепер необхідно виконати одну діагональну складку від себе, тобто «гіркою», не так як інші складки.

Бант орігамі

Якщо перевернути лист, можна побачити чітку горизонтальну лінію посередині і яскраво відмічені лінії квадрата. 

Бант орігамі

Бант орігамі

Базовий «подвійний квадрат» готовий.

Бант орігамі

Робота з основою банта, тобто його сердцевинкою, починається з закладення кутового загину шириною близько сантиметра.

Бант орігамі

Розкриваємо лист з цієї ж сторони, прищипуємо краї видимого маленького квадратика. 

Бант орігамі

Прищипують саме з цієї ж сторони, щоб не втрачати форму подвійного квадрата. Тепер міні квадратик став дуже чітким.

Бант орігамі

Тепер потрібно знову скласти той же подвійний квадрат, причому маленький центральний повинен опинитися всередині. Бічні його складки згинаються всередину. Якщо не було помилок у попередньому етапі – це буде легко зробити, тому потрібні складки вже є. 

Бант орігамі

Так виглядає готова заготовка. 

Бант орігамі

Половина роботи вже позаду. Починається найцікавіше. Верхні сторони підстави потрібно зігнути до центру. Маленький верхній відрізок повинен рівно збігтися з центральною вертикальною лінією.

Бант орігамі

Те ж саме потрібно зробити з рештою верхніми сторонами. З обох сторін.

Бант орігамі

Бант орігамі

Увага: настав перший відповідальний момент. Завдання – акуратно розгорнути заготовку. При цьому центральна частина банта буде готова. Зворотний бік виробу вас приємно здивує.

Бант орігамі

Бант орігамі

Для формування «крил» банта робимо надрізи на задній стороні, тобто там, де немає квадратика-сердцевинки бантика. Між великими квадратними частинами та вузькими смужками є випираючі складки у формі «гори». По ним то й потрібно різати майже до сердцевинки.

Бант орігамі

Бант орігамі

Закладка сторін банта відбувається так: відвернути одну сторону вниз, на одній половині банта зробити згини, спрямовані до середини і утворюють прямий кут по відношенню до вертикалі.

Бант орігаміБант орігаміТе ж саме зробити з усіх боків. Краще не дивитися на лицьову частину бантика, не відволікатися. Робота з нижнім квадратом. Куточки звернути паралельно вертикальної лінії.

Бант орігамі

Бант орігаміРозрізання цієї самої вертикальної лінії.

Бант орігаміЗагин внутрішніх бічних куточків.

Бант орігамі

Перевертаємо заготовку. Робота майже завершена.

Бант орігаміЗалишилося зробити лише дрібницю: в серцевинку закласти куточки банта, які легко туди заходять, і вирізати гострі куточки на нижніх частинах. Із залишків можна зробити ще 2 маленьких бантика за аналогією.

Бант орігамі

Куди можна застосувати цей бант?

  1. Прикраса листівки.
  2. Оформлення настільної іменний таблички. Вона робиться з аркуша А4, ділиться на 5, 10, 10 см, ззаду відміряється 2,5 см; згинаються лінії і склеюється табличка. Краї таблички по 10 см, ширина низу – близько 7см.
  3. Декор двері, вікна по периметру або інших частин кімнати на свято з допомогою безлічі бантів.

Чим би людина не займалася, головне – щоб це було з бажанням, настроєм і терпінням. Тоді позитивний і приємний результат не змусить себе чекати, і робота вийде на всі 100!

Бант орігамі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *