Ви хочете мати красиву обкладинку на паспорт, і от ви вже знайшли ту саму схему. Так з чого почати? Звертаємо увагу, що вишивати потрібно тільки на 14 канві. Відміряємо на канві потрібний розмір і відрізуємо з надбавкою по 5-10 клітинок. Для зручності можна зробити розмітку і відзначити середину нашого виробу – корінець паспорта.
Мій підбір ниток дуже умовний і поверхневий – із залишків. Для зручності я позначаю на мотку символ кольору за схемою. Огляньте поглядом загальну картину. Чи поєднуються кольори? Приємні вони для ваших очей?
Починаємо від швів, орієнтуючись на розмітку канви і схеми. Найпростіше почати з одного з кутів. Оскільки в роботі дуже багато дрібних елементів вишивки, які потрібно обшивати, мені подобається вишивати їх по черзі, щоб в кінці не втомитися від них.
Навіть при дуже неякісному підборі ниток наша сова вийшла дуже милою. При обшиванні країв використовується найтонша голка, тому доведеться постаратися потрапити в середину клітини.
Наступний крок – прибираємо допоміжну розмітку і обрізаємо надлишки канви. Золоте правило: сім разів відміряй – один раз відріж. Приміряємо виріб до обкладинки на паспорт, підганяємо, відрізаючи по смужці в 1 клітинку. Якщо ви відріже більше – вийдуть зазори.
Якщо ви хочете досягти максимально хорошого ефекту – не використовуйте перетяжки нитки. Ми поспішали, тому не дотрималися цього правила:) Беремо шматочок флізеліну і прикладаємо шорсткою стороною до вивороту. Далі гарненько пропрасовуємо сухою праскою без пари. Особливу увагу приділяємо краям.
Для чого ми використовували флізелін? Все просто – щоб обкладинка на паспорт прослужила довше і не розлазилася. Акуратно обрізаємо надлишки флізеліна.Після цього злегка підрізуємо куточки, округляючи їх. Це потрібно для того, щоб виріб добре сів в обкладинку і не здувався.Ретельно промазуємо тканинну частину паспорта клеєм-олівцем. Особливу увагу приділяємо краям виробу.
Розміщаємо виріб на аркуш паперу. Якщо робиться для себе, то можна на білий. Якщо в подарунок, то візьміть кольоровий або дизайнерський папір. Гарненько приклеюємо.
Обрізаємо зайвий папір по краях форми виробу. Даємо час добре висохнути, потім вставляємо виріб в прозору обкладинку для паспорта (дуже акуратно). Дивимося на підсумковий результат. Можна прикрасити порожні місця на канві декоративними елементами, але досить плоскими (бісером, ґудзиками, тощо)Рекомендую після цього покласти обкладинку під прес з 2-3 книг на кілька годин, для того щоб вона краще сіла на паспорт. І ось обкладинка на паспорт готова!!!