У тих, хто на дому займається хенд мейдом або навіть заробляє цим заняттям на життя є кімната або куточок в кімнаті, який відведений спеціально для цього заняття. Ідеальним варіантом і найзручнішим, буде, звичайно вся кімната. Проте, не кожен може дозволити собі виділити в квартирі цілу кімнату і тому часто робоча зона влаштовується в куточку однієї з кімнат. Але, в будь-якому випадку, такі робочі місця повинні бути зручними для роботи.
В основному, щоб робоче місце призначене для хенд мейду було зручним треба передбачити три основні речі:
- Воно має бути добре освітленим природним світлом в денний час і штучним у вечірній;
- Обов’язково повинен бути зручний стіл і стілець;
- Влаштовано місце для компактного зберігання інструментів і матеріалів.
Звичайно, що кожен влаштовує своє робоче місце за своїм індивідуальним смаком, перевагами і роду занять. Погодьтеся, що пристрій робочої кімнати для занять шиттям і в’язанням відрізняються один від одного.
Для занять шиттям необхідний великий стіл для розкрою виробів, місце для установки прасувальної дошки, місце для установки швейної машинки, велике дзеркало, шафа для зберігання матеріалу і готових виробів, ширма.
А для занять в’язанням достатньо столу для виготовлення викрійки, місця для установки в’язальної машинка, шафи або поличок для зберігання матеріалу. А якщо хенд мейд ручне і в’язальної машинки немає, то для пристрою робочого куточка потрібно ще менше місця.
Робочий стіл в кімнаті найкраще всього поставити в центрі приміщення, щоб до нього був вільний і зручний підхід з усіх сторін. Прасувальну дошку можна встановити або в центрі приміщення або біля стіни, але обов’язково, щоб її поверхня була добре освітлена. Швейну машинку допускається встановити біля стіни. Але також це місце має бути добре освітлене. А що стосується зберігання матеріалу, то це може бути зручна шафа, відкриті або засклені навісні на стіну полички, вбудована шафа-купе. Вбудована шафа-купе для більш повного використання простору, правильно влаштовувати на всю висоту стіни.
Але не можна забувати і про дрібниці, які повинні бути на своїх місцях і завжди під рукою. Наприклад, куди і як розмістити нитки, голки, гнучкий сантиметр, тощо.
Адже часто від таких дрібниць залежить якість і терміни виконуваної роботи і, звичайно, настрій з яким робота виконується.
Для оздоблення стін цілком підійдуть шпалери або водоемульсійне фарбування. Так як в робочій кімнаті досить багато дрібниць, то малюнок на шпалерах не повинен бути строкатим і яскравим, так як такий малюнок буде стомлювати очі і розсіювати увагу. Найбільш правильний варіант – це однотонні шпалери світлої колірної гами.
У робочій кімнаті або в робочому куточку прибирання проводитися щодня, а іноді декілька разів на день. Тому покриття підлоги треба вибирати таким, щоб воно витримувало такі прибирання та зберігало естетичний зовнішній вигляд. Це може бути ламінат, лінолеум, паркет.
Ну, а якщо хенд мейд займатися час від часу тільки для задоволення, то немає необхідності в пристрої робочого місця. Швейна машинка в таких випадках зберігатися в спеціальній валізці і дістається тільки при необхідності. А нитки і матеріал цілком реально зберігати на поличці звичайного шафи.