Вироби з природних матеріалів розвивають моторику та фантазію. Крім того, із такими виробами можна грати. Зробіть з дитиною казкових персонажів із каштанів та жолудів.
Осінь – найблагодатніший час для дитячої творчості. Погода все частіше «натякає» на те, що краще провести вечір удома, а природний матеріал для виробів у прямому значенні слова лежить під ногами. Нещодавно ми писали про те, як зробити з дитиною оригінальні аплікації з осіннього листя. Настала черга каштанів і жолудів. Виявивши зовсім небагато фантазії, з них можна зробити безліч кумедних фігурок, а потім з їхньою допомогою розіграти з малюком у ролях якусь невелику історію.
Равлики на галявині
Це варіант виробу із каштанів для найменших. Плід каштана своєю формою та забарвленням дуже нагадує «будиночок» равлика. Залишається тільки прикріпити його до пластилінового тулуба – і вуаля, равлик готовий. Тулуб можна «оживити» різними способами. Якщо малюк вже придивлявся до равликів і знає, як вони виглядають насправді, можна зробити з пластиліну дуже натуралістичну форму з «ріжками»
А можна не морочитися, скачати «ковбаску» і прикріпити з боків «покупні» пластикові чи саморобні паперові очі. Добре посадити таку гусеницю на справжній осінній листочок, або зробити його з паперу. Так вийде не просто равлик, а ціла композиція.
За бажанням “будиночок” равлика можна прикрасити: запропонуйте дитині зліпити з різнокольорового пластиліну маленькі кульки і тонкі “ковбаски” і розташувати їх на каштані. Таке заняття добре розвиває маленьку моторику і дає дитині можливість проявити фантазію.
Гусениця із каштанів
Ще один чудовий варіант виробу для маленьких діток – це каштанова гусениця. За допомогою пластиліну можна поєднати між собою стільки плодів каштану, на скільки вистачить терпіння у дитини.
Якщо терпіння мало, а бажання багато, з’єднайте між собою два каштани різних розмірів, і приробіть до більшого плоду шість ковбасок із пластиліну. Додавши очі на менший каштан, ви отримаєте для равлика чудового друга – павука.
З цими персонажами можна придумати різні ігри: наприклад, відправити равликів та павучків до «дитсадка», а з гусениці зробити «виховательку».
Каштановий чоловічок
Зробити чоловічка з каштанів – прямий обов’язок кожної дитини. По-перше, цей виріб можна спорудити прямо на вулиці, адже для нього не потрібно нічого, крім двох каштанів і кількох паличок. По-друге, чоловічок з каштанів виходить дуже кумедним і навіть – його навіть можна «одягти» і «взути».
Свіжий, тільки знайдений надворі каштан просочений вологою і досить м’який. Тому в нього легко вставити палички, які виконуватимуть функцію рук, ніг та шиї чоловічка. Оптимально використовуватиме зубочистки: вони гострі і без проблем входять у каштановий плід. Як «шапочки» та «сорочки» візьміть каштанову шкірку, а для черевиків підійдуть або каштани меншого розміру, або шапочки від жолудів.
Олень із каштанів
Дуже красиво виглядає олень із каштанів, якого також можна виготовити «в польових умовах». Для найпримітивнішого виробу знадобиться два каштани на тулубі, невеликий каштан для голови, п’ять рівних паличок (ноги та шия) та дві гіллясті, які замінять роги. Якщо ви робите оленя вдома, краще скріпити деталі між собою пластиліном або термоклеєм. Так виріб буде більш довговічним.
Тим дітям, для кого олень здається надто складним, можна зробити з природного матеріалу кумедних овечок.
Для цього знадобиться каштан (для тулуба), жолудь (для голови) і ті самі зубочистки. Якщо ваша дитина любить мультик “Баранчик Шон”, з такими овцями можна розіграти цілу серію пригод коханого героя.
«Солом’яний бичок» із каштанів
З каштанів, жолудів та пластиліну можна зробити багатьох казкових персонажів. Наприклад, героїв казки «Солом’яний бичок». Чоловіків нам знадобиться двоє – це будуть дід та баба. Їх бажано зробити по-різному. Діду як голову можна «вдягнути» не каштан, а жолудь з шапочкою, а бабину голову прикрасити «шевелюрою» із каштанової шкірки.
Бичка можна зробити за принципом овечки чи оленя. Тільки для тулуба цього персонажа краще взяти не каштан, а винний затор – так він більше буде схожий на казкового героя з книжки чи мультфільму. Ведмедика теж зробити досить просто. Потрібно взяти два каштани різних розмірів, з’єднати їх між собою пластиліном, прикріпити до голови круглі пластилінові вушка і мордочку, а до тулуба – чотири пластилінові лапки.
З лисицею і вовком доведеться трохи поморочитися і виявити свої таланти до ліплення. Готуються ці персонажі за одним і тим же принципом, ось тільки мордочки, лапи та хвіст потрібно буде зліпити по-різному. Для лисиці візьмемо помаранчевий пластилін, для вовка сірий чи чорний. Навіть якщо обидві звірі будуть схожі, як дві краплі води, дитина зможе відрізнити їх за кольором.
Після того, як ви зробили всіх персонажів, можна розіграти з дитиною знайому казку у ролях. Нехай він буде солом’яним бичком, а ви – рештою персонажів. Попросіть тата чи іншого члена сім’ї зняти кожну сценку на відео. Потім ви зможете змонтувати із цих сценок справжній мультфільм. Повірте, що дитина його переглядатиме з гордістю та задоволенням.