Сьогодні в Мережі можна зустріти досить багато майстер-класів по переходу кольору як вручну, так і на паста-машині. Всі ці уроки по суті своїй практично однакові і показують поетапне змішування трикутних відрізків пластики таким чином, щоб отримати плавний градієнт від одного кольору до іншого.
Ви, безумовно, можете переглянути безліч уроків і вибрати найбільш зручний для вас, а тут ми даємо декілька порад по створенню переходу кольору вручну саме для квітів з термопластики (запікаємо полімерної глини).
По-перше, для ліплення мініатюрних квітів з полімерної глини (термопластики) потрібно зовсім небагато матеріалу, тому немає сенсу використовувати паста-машину в створенні переходу кольору.
По-друге, при розкатуванні полімерної глини на паста-машині або за допомогою скалок досить складно уникнути попадання порошинок та інших забруднень на пластику, тому рекомендуємо розтягувати її в руках, не розкладаючи на робочій поверхні.
По-третє, сам процес створення переходу кольору чомусь приносить велике задоволення і заспокійливо впливає : в цей час є можливість налаштуватися на ліплення квітів і злегка «розім’ятися».
Перехід кольору вручну від білого до рожевого
Розімніть білу пластику до м’якого стану, при необхідності змішайте глини різної якості, наприклад, більш зернисту прем скальпи і більш пластичну, але м’яку, фімо. Якщо у вас досить тверда глина, можна додати в неї кілька крапель рідкої пластики (гель фімо або скальпи).
Білий шматок глини розріжте на три рівні частини: одну відкладіть в сторону, з другої сформуйте прямокутник, до третьої додайте трохи рожевої пластики, ретельно змішайте і так само сформуйте прямокутник.
Утворені рожевий і білий прямокутник розріжте по діагоналі і складіть наступним чином.
Тепер наріжте полімерну глину поперек: чим більше сегментів у вас вийде, тим плавнішим можна зробити перехід кольору без подальшого розкочування пласта.
Кожен з поперечних сегментів потрібно ретельно змішати і викласти один за одним у вигляді брусків.
Тепер додайте раніше відкладений шматочок білої пластики. В результаті повинен вийти такий градієнт:
В принципі, навіть такого переходу кольору може бути досить для ліплення маленьких квітів, тому що при розтягуванні отриманої «ковбаси» кольори дуже скорочуються. Для цього просто розтягніть отриманий градієнт до потрібного розміру:
Але якщо ви не задоволені отриманим переходом, то можна його «доробити», акуратно розтягуючи і «розплющуючи» пластику в руках.
Складайте розтягнутий пласт навпіл і розтягуйте його знову – стільки разів, скільки знадобиться, щоб домогтися найбільш плавного переходу кольору. Для невеликих квіточок досить такого градієнта:
І наостанок, ще кілька зауважень.
Чим менший контраст між двома змішуваними кольорами, тим легше і швидше домогтися плавного переходу кольору.
Не рекомендуємо для змішування брати дуже контрастні кольори, особливо, якщо ви готуєте перехід кольору для дуже маленьких квітів: у вас просто не вийде в 1 см розмістити плавний градієнт від білого до чорного, наприклад, або від синього до червоного.
Якщо при складанні розтягнутої пластики трохи зміщувати пласти, то можна домогтися ефекту «прожилок» в розрізі отриманої ковбаси.
1 Comment