You are here: Home » Квілінг » Квілінг: як робити квіти, листівки та картини

Квілінг: як робити квіти, листівки та картини

Квілінг – не тільки захоплююче хобі, а й спосіб оригінально оформити подарунки, листівки і навіть інтер’єр свого будинку. Ця нескладна, але потребуюча посидючості й акуратності техніка допоможе розвинути уяву і втілити в життя всі свої творчі фантазії.Квілінг

Квілінг

Що таке квілінг

Квілінгом називається особлива техніка скручування паперових смужок і формування з окремих елементів цілих картин, як плоских, так і об’ємних, а так само всіляких виробів. Назва походить від англійського «quill» (перо), оскільки раніше для скручування використовували саме цей інструмент.

Ще одна поширена назва техніки – папероскручування або паперова філігрань. Останнє пов’язано з тим, що зі скручених смужок формується вишуканий, витончений, ажурний цілісний витвір. За рахунок переплетення ліній і завитків виходять впізнавані обриси будь-яких предметів: рослин або тварин, букв, портретів, навіть цілих пейзажів або інших складних абстрактних композицій.

Квілінг

Цікаво, що для азіатської техніки характерні складні, об’ємні, масивні твори: статуетки або композиції, в той час як європейські витвори відрізняються простотою і лаконічним дизайном, а також легкістю виконання.

У техніці квілінгу найчастіше оформляють вітальні листівки, різноманітні декоративні панно, картини, окремі елементи в інтер’єрі.

Завдяки безлічі майстер-класів, фото, відео-уроків, квілінг може освоїти будь-який бажаючий, навіть дитина. Для початківців створені спеціальні курси, на яких можна швидко навчитися папероскручуванню і застосувати свої навички на практиці.

Квілінг

Квілінг: з чого почати

Освоєння техніки квілінг варто почати з вивчення доступних матеріалів, подивитися картинки в мережі і готові витвори досвідчених майстрів. Яким би складним не здавався виріб, його легко можна зробити своїми руками, в цьому допоможе майстер-клас і поступово накопичуючий досвід.

Квілінг

Починати найкраще з простих виробів, користуючись доступними схемами і шаблонами. Це можуть бути квіти, метелики, літери. Освоївши основи, слід приступати до більш складних збірних виробів, покладаючись не тільки на готові схеми, а й на свою уяву:

Листівки. Квілінг зробить таку листівку оригінальною, об’ємною, незабутньою, одним словом – справжнім витвором мистецтва. З паперових завитків можна формувати як найпростіші монохромні, так і складні кольорові композиції.

Квілінг

Панно. Найчастіше є приклеєними до основи завитки різних форм, складені в просту композицію – букет, абстракцію, фігурку тварини та ін. Папір може використовуватися як одного, так і декількох кольорів.

Картини. Складні витвори з завитків різних форм, розмірів і кольорів, об’єднаних однією темою – пейзажною, портретною, натюрмортною тощо.

Квілінг

Інтер’єрні написи. Прості або складні, невеликі або великі, вони складаються з окремих букв, що складаються в свою чергу з набору завитків, зібраних в контур або приклеєних до основи-силуету. Найчастіше такі написи приклеєні до стіни або меблів, вони можуть складатися з одних букв, або бути доповненими квітами, птахами, тваринами, абстрактними формами. Такими написами можна оформити дитячу, вітальню, їдальню, кухню.

Квілінг

Об’ємні декоративні вироби – шкатулки, вази, статуетки, тарілки та ін.

Фігурки в техніці квілінг допоможуть красиво декорувати дзеркала, кімнатні рослини, рамочки для фото та ін.

Квілінг

Квілінг

Матеріали і інструменти для квілінгу

Перш ніж починати скручувати паперові смужки, варто обзавестися комплектом матеріалів та інструментів.

Папір

На папері для квілінгу не варто економити, особливо, якщо з простого хобі заняття перетворилося в професійне захоплення:

 • Папір для принтера – найпростіший матеріал для початку освоєння техніки;
 • Двосторонній кольоровий папір;
 • Дизайнерський картон;

Квілінг

 • Спеціальний папір для квілінгу, зазвичай продається вже нарізаним на смужки;
 • Підручні матеріали – книжкові сторінки, ноти, газетний папір;

Квілінг

Квілінг

Порада! Чим краща якість паперу, тим легше з нею працювати: згинати, склеювати. Вироби зі спеціальних матеріалів довше зберігають свій вигляд.

Перед початком роботи папір потрібно нарізати на смужки різної довжини і ширини. Остання найчастіше становить 3, 4, 6, 10 мм.

Квілінг

Набір інструментів

У магазині для рукоділля можна придбати професійний набір інструментів для квілінгу, але ціни на нього досить високі. Для початківців цілком підійде використання підручних засобів:

 • Зубочистка. Для зручності її можна встромити в винну пробку або дерев’яний брусок, відрізати гострий кінчик, зробити з цього краю канцелярським ножем надріз глибиною 5 мм (в нього буде вставлятися один край смужки). Таких інструментів можна зробити кілька за розміром смужок. За цим же принципом інструмент можна зробити з тонкого стержня для ручки.
 • Ножиці з тонкими лезами.
 • Клей ПВА, а також пензлик для його нанесення на папір.
 • Пінцет (плоский) для зручного, точного склеювання деталей, а так само їх складання в форму.
 • Картонна основа відповідного кольору.
 • Лінійка з круглими отворами різних діаметрів для регулювання ступеня скручування окремих деталей.

Квілінг

Квілінг: види основних фігур

Будь-яка композиція, виконана в техніці квілінг, збирається з основних закритих (склеєних) фігур:

 • Ролл або спіраль – основна форма, на основі якої роблять багато інших. Вона може бути тугою або вільною. У першому випадку папір щільно накручується на інструмент, а кінчик відразу приклеюється. У другому, смужці після скручування дають розправитися до потрібного діаметру, тільки після цього підклеюють край.
 • Листок або око – вільна спіраль одночасно стискається з двох сторін.
 • Прямокутник – робиться так само, як листок, але стискається з чотирьох сторін.
 • Крапля – скручується вільний рол, після чого зміщують його центр в одну сторону, а з іншої стискають пальцями.
 • Трикутник – принцип той же, що у краплі, але сплющується округла частина до випрямлення.
 • Стріла – робиться з трикутника шляхом продавлювання його заснування до центру.
 • Півколо – робиться як листок, але з випрямленням однієї випуклої сторони.
 • Півмісяць – півколо з продавлювання випрямленою боку до центру.

Квілінг

Крім закритих фігур існують і вільні форми, які не потрібно склеювати:

 • Ріжки – скласти паперову смужку навпіл, кожен кінець накрутити в різні боки.
 • Гілочка – скласти смужку на 1/3 довжини, скрутити кінці в одному напрямку.
 • Завиток – смужку скрутити з кожного кінця в протилежних напрямках.
 • Серце – обидва кінці складеної навпіл смужки скрутити всередину.

Готові елементи можна комбінувати на свій розсуд. Їх можна наклеювати на основу, підбираючи за формою, розміром або кольором, заповнювати ними контур букв, цифр або силуетів. Ефектно виглядають композиції, що складаються з кольорових завитків, що утворюють градієнтний перехід.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *