Хорошу вишивальницю характеризує виворот її роботи. На ній не повинно бути вузликів, зачіпок, заправлених ниток, а стібки повинні «дивитися» в один бік: вертикально чи горизонтально. Також стібки повинні бути розташовані в один бік і на лицьовій частині вишивки. Як зробити ідеальний виворот? Дивіться у нашому майстер-класі.
Навіщо потрібний ідеальний виворот у вишивці? Крім того, що це просто красиво, вона потрібна в таких виробах, де можуть побачити виворот, наприклад, на одязі, серветках, скатертинах.
Правила вишивання в техніці «ідеальний виворот»:
1. Наприкінці та на початку роботи необхідно правильно закріпити нитку до канви. Не можна це робити вузликом. Він може розв’язатися чи деформувати тканину.
2. Стежки вишиваються в одному напрямку як на виворітній, так і на лицьовій стороні.
3. По всьому виробу натяг нитки повинен бути однаковим.
4. Перетяжки можуть допускатися трохи більше 1 см. Їх ховають під вишитими фрагментами. Під незашитими фрагментами перетяжки краще не робити. Їх можна побачити через канву.
5. Не вишивайте наметковим швом – коли за один рух протикають 2 дірочки канви. Так нитка може натягуватись нерівномірно і виріб вийде негарним.
Основні методи вишивки в техніці «ідеальний виворот»
Вишивка квадратної області
Вишийте перший ряд нижніх стібків, напрямок стібків: знизу – зліва направо, вгору.
Нижні стібки другого ряду вищі за такою ж схемою. При переході на другий ряд дотримуйтесь правила вертикальних стібків на вивороті. Напрямок стібків для другого ряду – зверху: праворуч наліво, вниз тощо.
Після закінчення вишивки квадратної області почніть вишивати верхні стібки у зворотному напрямку, як на фото.
Закінчивши роботу, закріпіть нитку «змійкою» або проведіть її під стібками на лицьовій стороні виробу. Так має виглядати готовий фрагмент з лицьового боку:
А так із вивороту:
Вишиваємо по діагоналі
У вишиванні ідеального вивороту по діагоналі є деякі нюанси. Нині ми їх розглянемо.
Нижній стібок першого хрестика робите стандартно – з нижнього лівого кута в правий верхній.
Далі вишиваєте верхній стібок для другого хрестика – з верхнього лівого кута у правий нижній.
Продовжуйте вишивати діагональ необхідного розміру, пересуваючись праворуч догори. Коли ви вишиєте необхідну довжину стібків, поверніться назад.
Для закінчення хрестика з верхнім діагональним стібком проводьте нижній під вишитим стібком. Так виглядатиме лицьова сторона:
А так виворот:
Вишиваємо по вертикалі
Перший стібок шиєте з лівого нижнього кута в правий верхній, другий стібок робите з правого верхнього кута в нижній лівий.
Третій стібок – з нижнього лівого кута в правий верхній і т.д.
При вишиванні у зворотний бік стібки робіть так само, використовуючи схему:
Кінець нитки закріпіть змійкою або проведіть під вишитими хрестиками з лицьового боку виробу. Так виглядатиме готова робота з лицьового боку:
А так із вивороту:
Як зменшити чи збільшити кількість хрестиків?
Перший ряд вишивайте стандартно. Переходячи на другий ряд спочатку верхнім стібком закінчуйте останній хрестик першого ряду, а потім тільки перейдіть на другий ряд.
Така сама схема і для другого ряду.
В останньому ряду вишиваєте хрестик як завжди, повертаєтеся на другий ряд і заповнюйте фігуру верхніми стібками у зворотному напрямку.
Лицьова сторона має виглядати так:
Зворотний бік так: